27 Aralık 2010 Pazartesi

Vakıfbank 1000 kişi alacak

 Vakıfbank iş ilanı ile 2011 yılında 1000 kişiye iş verecek. 2010’un gerek Türkiye ekonomisi gerekse de Türk bankacılık sektörü açısından krizin olumsuz etkilerinin hafiflediği bir yıl olduğunu vurgulayan Kalkan, global krizin bankacılık sektöründeki en olumsuz etkisini kriz öncesinde yüzde 3.6 seviyelerine dek gerileyen tahsili gecikmiş alacaklarda hissettirdiği görülürken, 2009 yılı sonunda yüzde 5.3 seviyelerine dek yükselen tahsili gecikmiş alacakların toplam krediler içindeki payının bu yıl yeniden gerileyerek yüzde 4.3 seviyelerine kadar düştüğünü bildirdi. Vakıfbank iş başvurusu bağlantısını googlede aradık.

2010 yılının hem menkul değer cüzdanının toplam aktif içindeki payının yeniden azalmaya başladığı hem de kredilerin payının artmaya başladığı bir yıl olduğunu anlatan Kalkan, “Bu gelişmeler paralelinde kriz ile beraber hızla düşen faizler sayesinde yüksek kârlılık sağlayan bankacılık sektörünün kârlılığında, 2010 yılında daralan marjlar nedeniyle, özellikle yılında ikinci yarısından itibaren bir miktar düşüş görülmüştür. Önümüzdeki dönemde bankacılık sektörünün daha fazla kredi faaliyetlerine yönelmesi bekleniyor” diye konuştu.
Türk bankacılık sektörünün güçlü yapısını 2011 yılında da sürdürmesini beklediklerini belirten Kalkan, şunları dile getirdi: “Türk bankacılık sektörünün, ekonominin de toparlanmasına bağlı olarak kredi faaliyetlerine hız vermesi beklenmektedir. Bu nedenle, 2011 yılında toplam aktifteki
büyümenin itici gücünün krediler olması beklenirken, krizin ardından faiz indirimlerine bağlı olarak sağlanan yüksek kârlılıkların da sonuna gelindiği görülmektedir.”
Vakıfbank’ın 2010 yılının 9 aylık dönemi boyunca büyümesini sürdürdüğünü kaydeden Süleyman Kalkan, 84 yeni şube açarak, şube sayısını 550’den 634’e çıkarttıklarını, şartlar uygun olduğu takdirde 2011 yılında da yeni şubeler açmayı planladıklarını dile getirdi. Yeni şubelerin çoğunun İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde açılacağını belirten Kalkan, şu bilgileri verdi: “Bir yıl içerisinde personel sayımızı da artırmış bulunmaktayız. 2010 yılı içinde 900’den fazla personel alımı gerçekleştirdik. Şu anda 11 bin 84 çalışanımız mevcut. 2011 yılında da şartlar uygun olursa 600 ile 1000 arası personel alımı yapmayı planlıyoruz. “

Bu ilan iş ilanları sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder