2 Kasım 2009 Pazartesi

25 bin kişiye iş verilecek

 2010 yılında istihdam alanında ülkemizde tam bir düzelme yılı olacak bence. Tüm kurumlar hem kendilerini geliştirip şirketlerini büyütecek hemde ülke ekonomisini düzeltmek adına üst üste eleman alımları gerçekleştirecek.


2010 yılı istihdam planlarını hazırlayan şirketlerin çantasından 25 bin kişilik alım kararı çıktı. Bilişim, perakende, finans sektörleri yıla iddialı başlarken otomotiv ve ilaç daha temkinli yaklaşıyor. 

Ekonomik krizin yavaş yavaş etkisinin hafiflediği şu günlerde şirketler, eleman alımı için yeniden düğmeye bastı. Öyle ki bazı şirketler eleman alım ilanlarının başlığına “kriz bitti” ibaresini koymaktan çekinmiyor. Başta bilişim, finans, enerji, çağrı merkezi, telekomünikasyon, perakende ve sigortacılık olmak üzere pek çok sektör, 2010 yılı istihdam planlarını hazırladı. 

Türkiye’de Foxconn`la birlikte PC yatırımına hazırlanan ve 2010 sonuna kadar 2 bin kişiye ek istihdam sağlamayı planlayan HP;
Zorlu Center projesinin tamamlanma sürecinde tam üç bin kişi istihdam edecek Zorlu Holding; çalışan sayısını 2009 sonuna kadar 3 bin 338’den 4 bin 300’e çıkartmayı hedefleyen Esas Holding umut verici örneklerden sadece birkaçı.
2010 sonuna kadar 12 bin kişiye iş oluşturacak olan Migros ve yaklaşık bin kişilik alım yapması beklenen Teknosa ise perakende sektörünün istihdam alanında parlayan yıldızlarından. 

Tekstildeki faaliyetlerini azaltan Sönmez Holding ise bu yıl enerji, çimento ve turizmde yapacağı 215 milyon dolarlık yeni yatırımlarla adından söz ettirecek. Sönmez Holding yeni yatırımlarıyla bin kişiyi daha istihdam edeceğini açıkladı.

2009 sonuna kadar özellikle yeni başlayacak projelerde -mevcut kadrolara ek olarak- en az 2 bin 500 yeni eleman alacak Ağaoğlu ve bu yılki alımların yüzde 40’ını beyaz yakalıların oluşturacağı Yıldız Holding de krize inat alım yapan şirketler arasında. 

Anadolu’da istihdam başlıyor
Anadolu’daki istihdam faaliyetleri de bu yıl hız kesmeyecek. 2010 yılı sonuna kadar şube sayısını 200’e çıkarmayı hedefleyen Domino`s Pizza, yeni şubelerin büyük kısmını Anadolu’da açacak. Dolayısıyla Anadolu’da da yeni istihdam fırsatları oluşturacak. 
Bu yıl Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki yatırımlarıyla dikkat çeken Turkcell ise 2009 sonuna kadar Global Bilgi Çağrı Merkezi’nde bin kişiye iş imkanı vermeyi planlıyor. 

Bu olumlu tabloya rağmen durgunluk içine giren sektörler de yok değil. Krizden en çok etkilenen otomotiv ve ilaç sektörleri, 2010 yılında daha temkinli bir büyüme izleyecek. Geçen yıl büyük çapta eleman çıkarılan otomotiv sektörü, krize rağmen devam ettirilen bazı stratejik yatırımlarının gerektirdiği kadar uzman alacak. Bu sektörlerde devam eden projeler için gerekenler dışında bir istihdam hareketi beklenmiyor.

KİM NE KADAR ELEMAN ALACAK?

Anadolu Sigorta iş başvurusu: 2009 sonuna kadar bünyesine yaklaşık 20 kişi daha alacak olan şirketin 2010 yılı istihdam planları, aralık ayı içinde netleşecek. Teknik müdürlükler, yazılım geliştirme müdürlüğü ve bölge müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere uzman yardımcısı, yazılım uzman yardımcısı, hasar denetim memuru ve maksimum sigorta uzmanı olarak çalışacak kişileri istihdam etmeyi planlayan Anadolu Sigorta’nın Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca yürütülen müfettiş yardımcısı alımları ise devam ediyor. 

Anadolu Hayat Emeklilik iş başvurusu: 2009’un son çeyreğinde farklı pozisyonlarda toplam 25 kişiyi işe almayı planlayan Anadolu Hayat Emeklilik, 2010 yılı içinde ise yaklaşık 50 kişilik istihdam oluşturacak.

Alcatel - Lucent iş başvurusu: 2009'un sonuna kadar 20, 2010 yılında ise yaklaşık 70 kişilik istihdam yapmayı öngören şirket, yurtdışı projelerinde de görev alacak kişiler arıyor. Yazılım, test, sistem entegrasyonu ve teknik destek gibi mühendislik pozisyonları için alım yapılmasını planlayan Alcatel, lokal faaliyetler içinse satış, proje yönetimi ve iş geliştirme bölümleri için eleman alımına gidecek. 

Ayakkabı Dünyası iş başvurusu: 2009 - 2010 döneminde mağaza sayısını artıracak olan şirket, açacağı her mağaza için ortalama 15 - 20 yeni personel istihdam edecek. Mağaza yöneticisi, mağaza müdür yardımcısı, reyon yöneticisi, satış danışmanı, kasiyer, müşteri hizmetleri elemanı, ön muhasebe, depo ve temizlik görevlisi alımı yapacak

BSH Ev Aletleri: Kültürlerarası anlayışa sahip, iletişim kurabilme yeteneği gelişmiş, müşteri odaklı, öğrenmeye ve değişime açık, teknoloji ve yenilikleri takip eden kişilerle çalışmayı tercih eden BSH Ev Aletleri, 

Callpex Çağrı Merkezi iş başvurusu: Minimum 300 kişilik yeni personel alımı gerçekleştirecek olan Callpex, ağırlıklı olarak müşteri temsilcisi alımı yapacak. Takım lideri, operasyon sorumlusu ve hizmet yöneticisi pozisyonları için de eleman arayışına girdi.


Ceva Lojistik iş başvurusu: Yeni başlayan operasyonlarda yetiştirilmek üzere eleman alımına gidecek şirket; depolama, dağıtım ve inbound lojistik süreçlerinde çalışacak ekip arkadaşları arıyor. Ayrıca iş geliştirme, müşteri ilişkileri bölümleri için de alım yapmayı planlıyor.


De Facto iş başvurusu: 57 mağazası olan De Facto yılsonuna kadar 70, 2010 sonu itibariyle de 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor Eylül itibariyle bin 53 çalışanı olan şirket 2010’un ocak ayında bu sayıyı bin 226, 2010 sonunda ise iki bin 12’ye çıkarmayı hedefliyor. Yani şirkette 2010 sonuna kadar toplam 959 kişilik bir istihdam oluşturulmuş olacak. Mağaza sayısı arttıkça merkezdeki depo sorumlusu, tasarım asistanı, merchandiser, bilgi işlem ve insan kaynakları gibi pozisyonlar için de alım yapılması planlanıyor. 

Demsa iş başvurusu: Bu kış sezonunda İstanbul Abdi İpekçi ve Ankara Kent Park AVM de açılacak Brandroom mağazaları için 75 kişilik alım yapmayı hedefleyen şirket, açılması planlanan mağazalarla yaklaşık 150 kişiye daha iş imkânı sunacak. Ağırlıklı olarak satış kadroları için eleman arayışına çıkan Demsa

Doğtaş Mobilya iş başvurusu: 2009 sonuna kadar yaklaşık 12 kişilik alım yapmayı planlayan Doğtaş Mobilya, 2010 yılında ise 24 kişiyi istihdam edecek. Panel üretim müdürlüğü, döşeme üretim müdürlüğü, kalite müdürlüğü ve insan kaynakları müdürlükleri için personel arayışına giden şirket, makine operatörleri ve kalite kontrol mühendisleri arıyor.

Finansbank iş başvurusu: Şirket öncelikli olarak genel müdürlük ve şubelerde ihtiyaç duyduğu personel ihtiyacını gidermek üzere çalışıyor. 2010 yılı bütçe/planlama çalışmalarına devam eden Finansbank, müşteri odaklı çalışabilecek, ekip çalışmasına yatkın, ticari bilince sahip ve problem çözme yeteneği gelişmiş takım arkadaşları arıyor.

GROU.PS: Silikon Vadisi’nde kurulan, bireylerin, sivil toplum kuruluşlarının ve küçük işletmelerin çevrimiçi (online) platformlar oluşturmalarını sağlayan Türk sermayeli GROU.PS, PHP(network) uzmanları arıyor.

İş Bankası iş başvurusu: 2009 - 2010 döneminde kadro ihtiyaçları doğrultusunda eleman alımı yapacak olan İş Bankası, ağırlıklı olarak müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı ve memur pozisyonlarını dolduracak. 30 yaşını aşmamış ve üniversitelerin -her pozisyon için farklılık gösteren- dört yıllık bölümlerinden mezun olmuş adaylarla çalışmak istiyor.

Magic Life iş başvurusu: 2009  2010 yılı için bin 300 kişilik alım yapacak olan Magic Life, ağırlıklı olarak operasyon bölümlerine yeni eleman eklemeyi planlıyor.

Metis iş başvurusu: Önümüzdeki bir ay içinde, çağrı merkezi için 120 müşteri temsilcisi alacak Metis, teknik destek uzmanı ve tele-satış temsilcileri de istihdam edecek.

Otokar iş başvurusu : 2009’un son çeyreğinde ve 2010’da yaklaşık 50 kişiyi istihdam etmeyi planlayan Otokar, tank ve zırhlı araçlar, Ar-Ge, ürün geliştirme, satış ve pazarlama bölümleri için yönetici ve mühendis alımı yapacak. Şirket, işe alacağı adaylarda iyi derecede İngilizce bilgisi arıyor. 


Praktiker iş başvurusu : 2009 - 2010 döneminde büyüme ve gelişme stratejileri doğrultusunda eleman alımı yapmaya devam edecek. Ağırlıklı olarak satış birimleri için eleman alacağını açıklıyor.

P&G: Bu yıl içinde 40 ila 60 kişilik alım yapacak olan P&G, iş başvurularını www.pg.com.tr sitesinden kabul ediyor. Farklı departmanlar için alım yapacak olan P&G, en çok da müdür yardımcısı pozisyonunda eleman arıyor.


Ran Lojistik iş başvurusu : 50 kişilik eleman alımı yapmayı planlayan Ran Lojistik, satış ve pazarlama departmanını büyütmeyi hedefliyor. Operasyon bölümüne de 30 kişi alacak.SAS Türkiye iş başvurusu : 2009 -2010 döneminde satış ve danışmanlık kadrolarını güçlendirmeyi planlayan şirket, analitik, istatistik alanlarında uzmanlaşmış danışman ve satışçıları ekibine katacak.


Sezon Pirinç : Önümüzdeki dönemde altı kişiyi işe almayı planlayan Sezon Pirinç, yeni kuracağı enerji tesisi için üretim, makine ve elektrik mühendisi istihdam etmeyi planlıyor. Makine ve elektrik mühendisi alımı yapacak olan şirket, yabancı dil bilgisi ve minimum beş yıllık sektör tecrübesi arıyor. 

Speak: 2010 yılında ortalama 200 kişilik alım yapacak olan çağrı merkezi, ağırlıklı olarak saha satış yöneticisi, tele-satış yöneticisi ve satış takım lideri pozisyonları için yeni istihdam oluşturacak. İlgili pozisyonun gerekleri doğrultusunda öğrenim ve deneyim kriterlerine büyük önem veren Speak özellikle satış alanında lise veya meslek yüksekokulu mezunlarıyla üniversiteyi yeni bitirmiş adaylara öncelik verecek.

SunExpress iş başvurusu : 2009 2010 döneminde işe alımlara devam eden SunExpress, iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirdiği İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir ve Antalya ekiplerine toplam 350 civarında yeni eleman eklemeyi planlıyor. İşe alacağı kişiler için öncelikle üniversite mezunu olma ve iyi derecede İngilizce bilme şartı koyan şirket ayrıca, havacılık tecrübesine sahip ve ikinci bir yabancı dili konuşabilen kişileri tercih ediyor. 

T-Bank iş başvurusu : 2010 sonuna kadar şube sayısını 40’a çıkarmayı planlayan T-Bank, bu hedefe paralel olarak eleman alımına gidecek. Yenilerinin yanı sıra mevcut şubeler için de alım yapmayı programına alan banka, genel müdürlükte oluşacak ihtiyaçlara göre de istihdam oluşturacağını açıkladı. Banka, ağırlıklı olarak pazarlama ve satış ekipleriyle operasyon bölümleri için istihdam yapacak.

Teknosa iş başvurusu : Bu yılsonuna kadar 400, 2010 yılında ise yaklaşık bin kişilik alım hedefleyen Teknosa, ağırlıklı olarak satış danışmanı, kasiyer, operasyon elemanı ve tekno asistan gibi pozisyonlarda istihdam edecek eleman arıyor. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar, 

TurkNet: Bu yılın sonuna kadar 20 kişiyi istihdam etmeyi planlayan TurkNet, yeni eleman alımlarını network uzmanları, satış öncesi destek mühendisleri, ürün yöneticileri ve satış elemanları gibi pozisyonlarda gerçekleştirecek. 

TNT Ekspres iş başvurusu : Önümüzdeki dönemde 125 kişiyi işe almayı planlayan TNT Ekspres, ağırlıklı olarak mavi yakalı personel arıyor. Operasyon departmanında gümrük ve depo bölümlerinin yanı sıra müşteri hizmetleri, idari işler, finans ve satış departmanları için de şirketin büyümesiyle doğru orantılı olarak alımlar yapmayı planlıyor.

Turkuazoo: Ziyaretçi kabulü, bilet kesimi, kasa, ziyaretçi rehberi ve animatörlük pozisyonları için 15 kişilik part  time eleman alımı yapacak şirket, lise mezunu olan ve yüksek iletişim becerisine sahip kişileri bekliyor. 


Türkiye Halk Bankası: Uzman yardımcısı, servis ve banko görevlisi unvanları için alım yapmayı planlayan Halk Bankası, ilk etapta bin 250 kişiye istihdam sağlayacak. Uzman yardımcılığı ve servis görevlisi unvanları için 1980 ve sonrasında doğmuş, dört yıllık üniversite mezunu olan adayları işe alacağını açıklayan banka, banko görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylarda ise en az lise mezunu olma şartı arıyor. 

Vatan Bilgisayar iş başvurusu : Şu anda 807 kişi istihdam eden Vatan Bilgisayar, çalışan sayısını bin 175’e çıkarmayı hedefliyor. Yeni mağazalar için yılsonuna kadar yaklaşık 150, diğer bölümler için de 50 kişi istihdam edecek olan şirket, ağırlıklı olarak satış pozisyonlarına minimum lise mezunu çalışanlar alacak. 

VDF: Toplam çalışan sayısının yüzde altısı oranında istihdam artışı hedefleyen VDF, işe yeni başlayan adayları özellikle tüketici finansmanı, operasyon ve kredi takip ile sigorta bölümünde değerlendirecek. 

Yapı Kredi iş başvurusu : 2009 - 2010 dönemi için banka ve iştiraklerde toplam bin kişiyi işe almayı planlayan Yapı Kredi, yeni mezunları istihdam ederek yetiştiriyor. Kariyerinde bankacılığı hedeflemiş, öğrenmeye ve gelişime açık, dinamik, geleceğin yöneticileri olabilecek nitelikte adaylarla çalışmayı tercih eden Yapı Kredi, deneyimsiz eleman alımlarında üniversite mezunu ve yabancı dil bilgisine sahip kişileri arıyor. Bu ilan iş verenler sitesinden yayınlanmıştır.

1 yorum:

 1. GÜRAY TURAN
  Tel: 0506 861 0373 0545 376 7787
  Adres:
  SAKARYA/ADAPAZARI


  Doğum Tarihi : 10.11.1984
  Doğum Yeri : SAKARYA
  Uyruğu : T.C.
  Medeni Hali : Bekar
  Ehliyet: B sınıfı
  Boy :1.72
  Kilo :70
  Eğitim Durumu : lise(1999-2003)

  ADAPAZARI ATATÜRK DÜZLİSESİ
  FEN BÖLÜMÜ
  Yabancı Diller : İngilizce
  (Az derecede)

  Deneyimler :

  BEYAZ GÜVENLİK KURUMUNDAN BAŞARIYLA SİLAHLI GÜVENLİK KARTI ALMIŞ BULUNMAKTAYIM...
  SİLAHLI GÜVENLİK KARTIMLA İŞ ARAMAKTAYIM...
  AYRICA B SINIFI EHLİYETİMLE ARAÇLI GÖREVDE ALABİLİRİM...
  Bilgisayar Bilgisi : Word – Excel (İyi Seviyede)

  İlgilenilen Alanlar :yüzme,Bilgisayar, Sinema, Müzik, Geziler,Araba kullanmak...vb

  DİĞER: ALKOL,SİGARA.VB.KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIM YOKTUR

  BİLGİLERİMİ DİKKATE ALMANIZI RİCA EDERİM...
  SAYGILAR...

  YanıtlaSil