3 Şubat 2011 Perşembe

THY bayan kabin memuru iş ilanı yayınladı

 Türk hava yollarında kabin memuru olmak isteyen var mı? THY iş ilanı ile bayan kabin memuru alımına hazırlanıyor. THY iş ilanı ile detaylar ve başvurular hemen aşağıda...

THY A.O. Bayan Kabin Memuru Adayları Arıyor

Ön Koşullar

T.C. uyruklu olmak.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)

İyi derecede İngilizce bilmek.


THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek. (İstanbul veya Ankara)

01.01.1982 ile 31.12.1991 tarihleri arası doğumlu olmak.

Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak.

01.10.2009 – 31.12.2010 tarihleri arasında THY A.O. kabin memurluğu istihdam süreçlerinde kilo limiti, ingilizce değerlendirme ve mülakat değerlendirmesinde elenen adayların yeni başvuruları kabul edilecek olup, bunların dışındaki süreçlerde başarısız olmuş veya başarılı olmasına
rağmen süreçlere devam etmemiş adayların yeni başvurusu kabul edilmeyecektir.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

160-180 cm.arası boya sahip olmak.

Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nin belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)

Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Adayların THY A.O. kabin memuru üniformasını giydiklerinde vücutlarının görünen yerlerinde dövme, piercing vb. olmaması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile veya TC Kimlik Numaraları ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.


Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adayların, rezervasyon yaptırıp, belirtilecek yere, rezervasyon yaptırdıkları tarihte;

Nüfus cüzdanı aslı (TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır),

En az lise veya dengi okula ait diploma aslı veya noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti) (Yurtiçi üniversite öğrencileri için yeni tarihli öğrenci belgesi aslı veya geçerli öğrenci kimliği de kabul edilmektedir.)

ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.

İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.

Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir, adayların alım süreçlerine katılabilmeleri için yeni başvuru yapmaları gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT:

Başvuruda bulunan tüm adayların rezervasyon yaptırdıkları günlerde süreçlere katılması gerekmektedir. Başvuruda bulunan ve süreçlere katılmayan adayların bir yıl süre ile THY A.O.’ya yapacağı diğer başvuruları kabul edilmeyecektir.

* Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız 


Başvuru Durumunuzu Sorgulamak İçin TıklayınızBu ilan iş ilanları sitesinden yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder